FUTSAL 2017-18 Miehet IV div

KJV

KJV BLACK

Kortesjärven Järvi- Veikot lähtee jälleen kolmella joukkueella piirin futsal sarjoihin. Miesjoukkueita kaksi sekä P-12 poikajoukkue. Joukkueet harjoittelevat seuraavasti: Kauhava LSK klo 20-22.00 sekä Kortesjärven liikuntasalilla keskiviikkoisin klo 20-22.00 sekä lauantaisin klo 15-17.00. Mukaan otetaan jälleen uusia nuoria pelaajia jotka ovat tervetulleita mukavan ja nopeatempoisen pelin saloihin. Harjoituksia pidetään yhdessä Kauhavan Kanuunoitten kanssa ja pelaajat ovatkin pääsääntöisesti KJV/Kanun yhdistelmäjoukkueesta.  KJV: llä on jo pitkät perinteet futsal toiminnasta ja joukkueet ovat parhaimmillaan pelanneet III-divisioonassa.

AJANKOHTAISTA !

 

Harjoitusottelu APV: tä vastaan su.22.10 klo 13.00 Alavus kunto lutra.Tulos 4-5

Seuraava turnaus la. 10.3 klo 11.00 alkaen Anssi Jussi Areena Ylihärmä. Vastustajat Ruutupaidat - 35 sekä Palosaari

PISTEPÖRSSI
nropelaajaottelutmaalitsyötötyhteensä
1Tuomas Kumpu-Huhtala10 11
2Sami Metsäranta107714
3Kai Koski107310
4Markku Takala10   
5Pentti Pitkäranta7   
6Sanjay Gonsalves4134
7Ari-Pekka Väljä7112
8Sergei Savytskyi53 3
9Karim Zabihullah1010210
10Zain1411516
11Jouni Mattila14   
12Sasu12213
13Raido Perve14 11
14Kaj Väljä101  
15Antti Takala4314
16Ahmadi Morteza1211210
17Ahmadi Habibullah12829
18Dlovan Hankaniemi819524
19Juho Mäki-Maunus2 55
20Jussi Viitala2   
21Hermanni Sankelo81 1
22Antton Sankelo2   
23Sami Tyynismaa82  
24Samuel Kovanen82  

  25    Zammal Samir Hasan       6            7                         7

  26    Niko Jämbäck                   2          

  27    Jyri Ala- Piirto                    4            2             1            1

KJV Black 2.12.2017
La2.12.201711:00Anssin Jussin AreenaKJV BlackSIF3-5 (2-2)
La2.12.201712:00Anssin Jussin AreenaKJVABC2-4 (1-1)
La2.12.201713:00Anssin Jussin AreenaSIFKJV4-4
La2.12.201714:00Anssin Jussin AreenaABCKJV Black6-2 (3-1)
AKisa 2.12.2017
La2.12.201715:00Anssin Jussin AreenaAPV/2Ponnistus 23-5
La2.12.201716:00Anssin Jussin AreenaPonnistus 2AKisa13-3 (8-0)
La2.12.201717:00Anssin Jussin AreenaAKisaAPV/21-14 (1-5)
Kanu 3.12.2017
Su3.12.201711:00Anssin Jussin AreenaFC YläselkäKanu1-11 (0-4)
Su3.12.201712:00Anssin Jussin AreenaVFUKPK7-3 (6-0)
Su3.12.201713:00Anssin Jussin AreenaKPKFC Yläselkä3-2 (0-2)
Su3.12.201714:00Anssin Jussin AreenaKanuVFU8-3 (4-0)
Ruutupaidat FKKI-35 10.12.2017
Su10.12.201718:00Botniahalli FutsalRuutupaidat FKKI-35CF Harambe2-5 (1-2)
Su10.12.201719:00Botniahalli FutsalPalosaaren PojatFC Sport-j/23-2 (2-0)
Su10.12.201720:00Botniahalli FutsalCF HarambePalosaaren Pojat6-3 (2-0)
Su10.12.201721:00Botniahalli FutsalFC Sport-j/2Ruutupaidat FKKI-354-9 (2-3)
CF Harambe 16.12.2017
La16.12.201710:30Botniahalli FutsalCF HarambeABC3-2 (2-0)
La16.12.201711:30Botniahalli FutsalFC Sport-j/2SIF2-12 (2-5)
La16.12.201712:30Botniahalli FutsalABCFC Sport-j/27-0 (3-0)
La16.12.201713:30Botniahalli FutsalSIFCF Harambe4-5
KJV 16.12.2017
La16.12.201712:00Anssin Jussin AreenaKJVKJV Black11-4 (6-1)
La16.12.201713:00Anssin Jussin AreenaAKisaKJV3-6 (1-1)
La16.12.201714:00Anssin Jussin AreenaKJV BlackAKisa12-0 (6-0)
Palosaaren Pojat 17.12.2017
Su17.12.201714:00Vaasan Ammattiop.Palosaaren PojatKPK3-2 (2-1)
Su17.12.201715:00Vaasan Ammattiop.Ruutupaidat FKKI-35Kanu1-5 (1-1)
Su17.12.201716:00Vaasan Ammattiop.KPKRuutupaidat FKKI-355-4 (3-1)
Su17.12.201717:00Vaasan Ammattiop.KanuPalosaaren Pojat7-0 (1-0)
APV/2 17.12.2017
Su17.12.201714:00Liikuntahalli, Kunto-LutraAPV/2FC Yläselkä5-10 (4-2)
Su17.12.201715:00Liikuntahalli, Kunto-LutraPonnistus 2VFU1-2 (1-0)
Su17.12.201716:00Liikuntahalli, Kunto-LutraFC YläselkäPonnistus 23-3 (1-2)
Su17.12.201717:00Liikuntahalli, Kunto-LutraVFUAPV/25-1 (1-1)
ABC 30.12.2017
La30.12.201712:00Botniahalli FutsalABCKanu4-3 (1-1)
La30.12.201713:00Botniahalli FutsalSIFKPK8-8 (5-6)
La30.12.201714:00Botniahalli FutsalKanuSIF9-3 (5-2)
La30.12.201715:00Botniahalli FutsalKPKABC3-3 (3-1)
FC Yläselkä 30.12.2017
La30.12.201710:00Vaasan Ammattiop.VFUFC Yläselkä2-6 (2-5)
La30.12.201711:00Vaasan Ammattiop.AKisaVFU2-8 (1-6)
La30.12.201712:00Vaasan Ammattiop.FC YläselkäAKisa12-3 (3-1)
FC Sport-j/2 6.1.
La6.1.10:30Botniahalli FutsalKJVFC Sport-j/23-1 (2-0)
La6.1.11:30Botniahalli FutsalKJV BlackCF Harambe2-11 (0-5)
La6.1.12:30Botniahalli FutsalCF HarambeKJV4-3 (2-1)
La6.1.13:30Botniahalli FutsalFC Sport-j/2KJV Black4-4 (2-1)
Ponnistus 2 6.1.
La6.1.11:00Urheilutalo, LapuaPonnistus 2Ruutupaidat FKKI-355-5 (2-3)
La6.1.12:00Urheilutalo, LapuaAPV/2Palosaaren Pojat4-6 (2-1)
La6.1.13:00Urheilutalo, LapuaRuutupaidat FKKI-35APV/212-2 (7-1)
La6.1.14:00Urheilutalo, LapuaPalosaaren PojatPonnistus 22-3 (1-3)
KPK 13.1.
La13.1.11:00Anssin Jussin AreenaKJV BlackKPK1-13 (0-8)
La13.1.12:00Anssin Jussin AreenaKJVKanu2-6 (1-2)
La13.1.13:00Anssin Jussin AreenaKPKKJV3-3 (1-2)
La13.1.14:00Anssin Jussin AreenaKanuKJV Black12-2 (6-1)
AKisa 13.1.
La13.1.15:00Anssin Jussin AreenaAKisaCF Harambe1-16 (1-6)
La13.1.16:00Anssin Jussin AreenaFC Sport-j/2AKisa5-1 (1-1)
La13.1.17:00Anssin Jussin AreenaCF HarambeFC Sport-j/25-4
VFU 20.1.
La20.1.10:00Vaasan Ammattiop.Palosaaren PojatVFU10-2
La20.1.11:00Vaasan Ammattiop.Ruutupaidat FKKI-35FC Yläselkä6-4 (2-3)
La20.1.12:00Vaasan Ammattiop.FC YläselkäPalosaaren Pojat1-6
La20.1.13:00Vaasan Ammattiop.VFURuutupaidat FKKI-353-7 (0-4)
SIF 21.1.
Su21.1.17:00Botniahalli FutsalPonnistus 2SIF9-4 (2-3)
Su21.1.18:00Botniahalli FutsalAPV/2ABC3-8 (1-3)
Su21.1.19:00Botniahalli FutsalABCPonnistus 210-1 (2-0)
Su21.1.20:00Botniahalli FutsalSIFAPV/25-2 (3-0)
Kanu 27.1.
La27.1.12:00Anssin Jussin AreenaAKisaKanu0-13 (0-7)
La27.1.13:00Anssin Jussin AreenaKPKAKisa13-1 (3-1)
La27.1.14:00Anssin Jussin AreenaKanuKPK3-0 (1-0)
SIF 28.1.
Su28.1.11:00Vaasan Ammattiop.SIFVFU6-4 (4-2)
Su28.1.12:00Vaasan Ammattiop.ABCFC Yläselkä3-2 (2-1)
Su28.1.13:00Vaasan Ammattiop.VFUABC5-6 (0-4)
Su28.1.14:00Vaasan Ammattiop.FC YläselkäSIF3-8
Ponnistus 2 28.1.
Su28.1.11:00Urheilutalo, LapuaPonnistus 2KJV Black11-2 (5-1)
Su28.1.12:00Urheilutalo, LapuaAPV/2KJV5-3 (3-2)
Su28.1.13:00Urheilutalo, LapuaKJV BlackAPV/21-10 (0-6)
Su28.1.14:00Urheilutalo, LapuaKJVPonnistus 24-7 (2-1)
FC Sport-j/2 4.2.
Su4.2.13:30Vaasan Ammattiop.FC Sport-j/2KPK2-7 (1-1)
Su4.2.14:30Vaasan Ammattiop.CF HarambeKanu3-4 (0-2)
Su4.2.15:30Vaasan Ammattiop.KPKCF Harambe7-3 (3-1)
Su4.2.16:30Vaasan Ammattiop.KanuFC Sport-j/27-2 (4-0)
Palosaaren Pojat 4.2.
Su4.2.17:30Vaasan Ammattiop.Ruutupaidat FKKI-35Palosaaren Pojat1-4 (1-2)
Su4.2.18:30Vaasan Ammattiop.AKisaRuutupaidat FKKI-350-22 (0-11)
Su4.2.19:30Vaasan Ammattiop.Palosaaren PojatAKisa19-3
Ruutupaidat FKKI-35 10.2.
La10.2.18:00Botniahalli FutsalRuutupaidat FKKI-35ABC2-6 (1-2)
La10.2.19:00Botniahalli FutsalPalosaaren PojatSIF3-2 (1-1)
La10.2.20:00Botniahalli FutsalABCPalosaaren Pojat3-4 (0-2)
La10.2.21:00Botniahalli FutsalSIFRuutupaidat FKKI-351-2 (1-0)
KJV Black 10.2.
La10.2.11:00Anssin Jussin AreenaKJV BlackVFU2-7 (2-2)
La10.2.12:00Anssin Jussin AreenaKJVFC Yläselkä5-4 (2-2)
La10.2.13:00Anssin Jussin AreenaVFUKJV7-0 (3-0)
La10.2.14:00Anssin Jussin AreenaFC YläselkäKJV Black5-2 (1-1)
APV/2 17.2.
La17.2.10:00Liikuntahalli, Kunto-LutraAPV/2CF Harambe3-9 (1-5)
La17.2.11:00Liikuntahalli, Kunto-LutraPonnistus 2FC Sport-j/215-5 (10-1)
La17.2.12:00Liikuntahalli, Kunto-LutraCF HarambePonnistus 25-1 (3-1)
La17.2.13:00Liikuntahalli, Kunto-LutraFC Sport-j/2APV/25-9 (2-4)
VFU 24.2.
La24.2.14:00Vaasan Ammattiop.FC Sport-j/2VFU3-10 (3-6)
La24.2.15:00Vaasan Ammattiop.CF HarambeFC Yläselkä5-4 (3-2)
La24.2.16:00Vaasan Ammattiop.FC YläselkäFC Sport-j/27-8 (4-4)
La24.2.17:00Vaasan Ammattiop.VFUCF Harambe7-10 (3-6)
ABC 24.2.
La24.2.18:00Vaasan Ammattiop.ABCAKisa26-1 (17-0)
La24.2.19:00Vaasan Ammattiop.AKisaSIF0-17 (0-3)
La24.2.20:00Vaasan Ammattiop.SIFABC1-13 (0-4)
KPK 3.3.
La3.3.11:00Anssin Jussin AreenaAPV/2KPK1-8 (0-3)
La3.3.12:00Anssin Jussin AreenaPonnistus 2Kanu3-1 (1-0)
La3.3.13:00Anssin Jussin AreenaKPKPonnistus 2-
La3.3.14:00Anssin Jussin AreenaKanuAPV/216-1
KJV 10.3.
La10.3.11:00Anssin Jussin AreenaRuutupaidat FKKI-35KJV Black2-2 (1-2)
La10.3.12:00Anssin Jussin AreenaKJVRuutupaidat FKKI-355-7 (1-5)
La10.3.13:00Anssin Jussin AreenaPalosaaren PojatKJV4-6 (1-5)
La10.3.14:00Anssin Jussin AreenaKJV BlackPalosaaren Pojat8-3 (4-1)