P 13 kausi 2016

 Ajankohtaista 

 

 Harjoitukset tiistaisin ja torstaisin klo 1830-20.00 Kortesjärven keskuskentällä. Valmentajat Markku Tyynismaa ja Ville Nieminen. Tervetuloa myös uudet pelaajat.

Yhteystiedot Markku Tyynismaa 0400-165300

                      Ville Nieminen         050-5691317

Seuraava ottelu la.10.9 klo 15.00 Kortesjärven keskuskenttä

 

 

Jalas761045-419
KJV642020-414
Kanu530221-109
VIFK 04521220-187
KieHa621316-257
LUJA420212-116
FC KOMU511311-314
FC Sport-j610512-303
FC KIISTO Sininen61056-303
Ma25.7.20:00Urheilukenttä, ÄhtäriKieHaVIFK 045-5 (3-1)
Pe29.7.18:00Keskuskenttä, KauhavaKanuJalas1-2 (0-2)
Ti2.8.18:00Laihian KeskuskenttäLUJAFC KOMU6-4 (3-3)
Ke3.8.17:00Monitoimiviheriö 11FC KIISTO SininenVIFK 040-6 (0-1)
To4.8.19:00Monitoimiviheriö 11FC Sport-jKJV1-7 (1-3)
Ma8.8.19:00Keskuskenttä, KortesjärviKJVFC KOMU1-1 (0-0)
Ti9.8.18:30Smedsby gräs AVIFK 04FC Sport-j6-3 (3-3)
Ke10.8.19:00Urheilukenttä, ÄhtäriKieHaKanu4-2 (2-1)
Pe12.8.18:30Kiuaskallio 1JalasFC KIISTO Sininen7-0 (2-0)
Su14.8.16:30Monitoimiviheriö 12FC KIISTO SininenKanu1-7 (1-2)
Su14.8.18:00Monitoimiviheriö 12FC Sport-jJalas1-6 (1-2)
Ma15.8.18:30Laihian KeskuskenttäLUJAKJV0-1 (0-0)
Ke17.8.19:00Urheilukenttä, ÄhtäriKieHaFC KIISTO Sininen1-3 (1-0)
Pe19.8.17:30Tekonurmi A, BotniahalliVIFK 04LUJA2-5 (1-1)
Pe19.8.18:00Keskuskenttä, KauhavaKanuFC Sport-j5-0 (4-0)
Pe19.8.18:30Kiuaskallio 1JalasFC KOMU16-0 (6-0)
La20.8.15:00Keskuskenttä, KortesjärviKJVFC KIISTO Sininen5-0 (1-0)
Ti23.8.18:30Laihian Keskuskenttä ALUJAJalas1-4 (1-1)
Ti23.8.18:30Smedsby gräs AFC KOMUKanu3-6 (1-3)
Ke24.8.19:00Urheilukenttä, ÄhtäriKieHaFC Sport-j4-3 (1-3)
Pe26.8.17:30Tekonurmi A, BotniahalliVIFK 04KJV1-5 (0-2)
Su28.8.13:00Kiuaskallio 1JalasKieHa9-0 (2-0)
Ti30.8.18:30Smedsby gräs AFC KOMUKieHa3-2 (2-0)
Ke31.8.17:00Monitoimiviheriö 12FC KIISTO SininenFC Sport-j2-4 (0-1)
Ke31.8.18:30Kiuaskallio 1JalasKJV1-1 (0-1)
To1.9.18:00Smedsby gräs AFC KOMUVIFK 04pk
Pe2.9.18:00Keskuskenttä, KauhavaKanuLUJApk
Su4.9.18:00Monitoimiviheriö 11FC Sport-jLUJApk
Ma5.9.18:00Smedsby gräs AVIFK 04Jalaspk
Ti6.9.18:30Laihian KeskuskenttäLUJAKieHapk
To8.9.18:00Smedsby gräs AFC KOMUFC KIISTO Sininenpk
La10.9.15:00Keskuskenttä, KortesjärviKJVKanupk
Ti13.9.18:30Keskuskenttä, KortesjärviKJVKieHapk
Ke14.9.17:00Monitoimiviheriö 12FC Sport-jFC KOMUpk
Ke14.9.18:30Monitoimiviheriö 12FC KIISTO SininenLUJApk
To15.9.18:00Kauhavan tekonurmiKanuVIFK 04pk
 
 

D -12 Pojat - P12 II div

 

 

 

 

 

 

Joukkue O V T H Te P
SJK-juniorit valkoinen (* 7 6 0 1 24 13 18  
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
IK Musta (* 7 5 2 0 37 15 17  
APV 7 4 2 1 22 13 14  
Karhu 7 4 0 3 23 19 12  
VIFK Vit 7 2 3 2 18 22 9  
VPS-j P04 7 2 2 3 14 19 8  
KJV (* 7 1 3 3 11 16 6  
FC Kiisto Vihreä 8 1 0 7 12 28 3  
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
FC Kiisto Keltainen 7 1 0 6 15 31 3  

 

 

 

Sarjakierros 1

 

Sarjakierros 1

 

  Pvm Klo Koti - Vieras Tulos OID Kenttä/Selite
Ma 20.07 1900 APV - FC Kiisto Keltainen 5 - 2       382389AsemaPöytäkirja ET: Johannes Saranpää
Ti 21.07 1800 Karhu - VPS-j P04 5 - 0       382387H3Pöytäkirja ET: Tommi Rahkola AET: Juuso Luoma AET: Piotr Rozynski
Ti 21.07 1830 FC Kiisto Vihreä - SJK-juniorit valkoinen 1 - 5 *       382386Monitoimiviheriö 11Epäv.PK ET: Gilbert Kabingwa AET: Henna Matintupa AET: Marko Hautala
Ma 27.07 1700 VIFK Vit - VPS-j P04 1 - 1       382392SorsantiePöytäkirja ET: Pauliina Mäkinen AET: Nuur Hussein AET: Sofia Morney
Ma 27.07 1900 KJV - APV 1 - 1       382391Keskuskenttä, KortesjärviPöytäkirja ET: Janne Sankelo
To 30.07 1700 FC Kiisto Keltainen - FC Kiisto Vihreä 1 - 4       382390SorsantiePöytäkirja ET: Emmanuel Albino AET: Nuur Hussein AET: Henna Matintupa
Ma 03.08 1800 IK Musta - Karhu 9 - 2       382393LaidunPöytäkirja ET: Jaakko Uusitalo AET: Tommi Rahkola AET: Oskari Lehtimäki
Ma 03.08 1830 FC Kiisto Vihreä - KJV 2 - 3 *       382394Isolahti AEpäv.PK ET: Timo Kärkkäinen AET: Emmanuel Albino AET: Pauliina Mäkinen
Ti 04.08 1830 FC Kiisto Keltainen - SJK-juniorit valkoinen 4 - 5       382395Monitoimiviheriö 11Pöytäkirja ET: Kaafi Mahamed AET: Arthur Bergkulla AET: Jolanda Närhi
To 06.08 1900 APV - VPS-j P04 3 - 2       382397AsemaPöytäkirja ET: Johannes Saranpää
Pe 07.08 1830 VIFK Vit - IK Musta 5 - 5       382396Monitoimiviheriö 12Pöytäkirja ET: Gilbert Kabingwa AET: Kaafi Mahamed AET: Ella Harri
Ma 10.08 1900 KJV - SJK-juniorit valkoinen 0 - 2 *       382398Keskuskenttä, KortesjärviEpäv.PK ET: Janne Sankelo
To 13.08 1830 VPS-j P04 - FC Kiisto Vihreä 2 - 1       382399Monitoimiviheriö 11Pöytäkirja ET: Gilbert Kabingwa AET: Vanessa Berg AET: Ella Harri
La 15.08 1300 IK Musta - APV 2 - 2       382400LaidunPöytäkirja ET: Tommi Rahkola AET: Antti Latvala AET: Jaakko Latvala
Su 16.08 1500 Karhu - VIFK Vit 7 - 2       382401H3Pöytäkirja ET: Juuso Luoma AET: Antti Mäki-Rajala AET: Piotr Rozynski
Ma 17.08 1830 FC Kiisto Keltainen - KJV 3 - 2       382404Monitoimiviheriö 12Pöytäkirja ET: Gilbert Kabingwa AET: Hamed Ahmadi AET: Kaafi Mahamed
Ke 19.08 1800 SJK-juniorit valkoinen - VPS-j P04 5 - 1       382403RavirataPöytäkirja ET: Juhani Nieminen AET: Ilari Kiviluoma AET: Mia Metsälä
Ke 19.08 1800 Karhu - FC Kiisto Vihreä 4 - 1       382408H3Pöytäkirja ET: Tuomo Vesala AET: Juuso Luoma AET: Tapio Lyyski
Pe 21.08 1900 APV - Karhu 4 - 1       382405AsemaPöytäkirja ET: Johannes Saranpää
Ma 24.08 1700 VPS-j P04 - FC Kiisto Keltainen 6 - 2 *       382406Monitoimiviheriö 12Epäv.PK ET: Nuur Hussein AET: Omar Ahmed AET: Enni Kortesniemi
Ma 24.08 1830 KJV - VIFK Vit 2 - 2 *       382388Keskuskenttä, KortesjärviEpäv.PK ET: Janne Sankelo
Ma 24.08 1830 IK Musta - FC Kiisto Vihreä 5 - 1 *       382402LaidunEpäv.PK ET: Tommi Rahkola AET: Antti Latvala AET: Jaakko Latvala
To 27.08 1900 APV - VIFK Vit 3 - 4       382409AsemaPöytäkirja ET: Johannes Saranpää
Pe 28.08 1700 SJK-juniorit valkoinen - IK Musta 2 - 6       382407Prunttimäki ulkop.2Pöytäkirja ET: Jaakko Latvala AET: Mia Metsälä AET: Antti Latvala
Ma 31.08 1830 FC Kiisto Keltainen - IK Musta 2 - 6 *       382412SorsantieEpäv.PK ET: Gilbert Kabingwa AET: Rasmus Knuts AET: Nico Renlund
Ke 02.09 1830 SJK-juniorit valkoinen - Karhu 2 - 1       382411KetturämäkköPöytäkirja ET: Lauri Mäkinen AET: Arttu Ketola AET: Ossi Lallukka
Ke 02.09 1830 VPS-j P04 - KJV 2 - 2       382413Monitoimiviheriö 11Pöytäkirja ET: Hannu Kulju
To 03.09 1630 FC Kiisto Vihreä - VIFK Vit 1 - 4       382410SorsantiePöytäkirja ET: Gilbert Kabingwa AET: Rasmus Knuts AET: Tony Mård
Ti 08.09 1830 VIFK Vit - SJK-juniorit valkoinen 0 - 3 *       382416Monitoimiviheriö 11Epäv.PK ET: Olli Katajamäki
Ke 09.09 1500 Karhu - FC Kiisto Keltainen 3 - 1       382415H3Pöytäkirja ET: Antti Mäki-Rajala
Ke 09.09 1830 FC Kiisto Vihreä - APV 1 - 4 *       382417Monitoimiviheriö 11Epäv.PK ET: Gilbert Kabingwa
To 10.09 1830 IK Musta - KJV 4 - 1       382414LaidunPöytäkirja ET: Jaakko Latvala
Ma 14.09 1900 KJV - Karhu             382420Keskuskenttä, Kortesjärvi  
Ti 15.09 1700 VIFK Vit - FC Kiisto Keltainen             382419Monitoimiviheriö 12   ET: Hannes Eerola
Ti 15.09 1830 VPS-j P04 - IK Musta             382421Monitoimiviheriö 12   ET: Arthur Bergkulla
La 19.09 1400 SJK-juniorit valkoinen - APV             382418Ketturämäkkö

 

* merkittyjen otteluiden tulos odottaa piirin vahvistusta!

 

 

D -12 Pojat - P12 lohko 3

 

Joukkue O V T H Te P
SJK-juniorit musta 7 7 0 0 87 1 21  
IK Punainen 7 5 0 2 22 16 15  
FC Kiisto Musta 7 4 0 3 32 22 12  
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
VPS-j P04 7 4 0 3 53 21 12  
VIFK Vit 7 3 0 4 19 40 9  
KJV (* 7 3 0 4 11 23 9  
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Norrvalla FF 7 1 0 6 13 45 3  
Sisu Valkoinen (* 7 1 0 6 2 71 3  


 

 

 

 

 

D -12 Pojat - P12 lohko 3

Sarjakierros 1

 

  Pvm Klo Koti - Vieras Tulos OID Kenttä/Selite
Ma 11.05 1830 FC Kiisto Musta - IK Punainen 1 - 3       356868Isolahti APöytäkirja ET: Timo Kärkkäinen AET: Olli Katajamäki AET: Navid Hamedi
Ma 11.05 1950 VPS-j P04 - VIFK Vit 11 - 2       356871Isolahti APöytäkirja ET: Olli Katajamäki AET: Johanna Snickars AET: Timo Kärkkäinen
Ti 12.05 1830 Sisu Valkoinen - KJV 0 - 2       356870KivistöPöytäkirja ET: Teemu Kakkuri AET: Aapo Saarijärvi AET: Timo Taipale
To 14.05 1800 SJK-juniorit musta - Norrvalla FF 5 - 0       356869Wallsport/1Pöytäkirja ET: Aapo Saarijärvi AET: Teemu Luomala AET: Anne Pirttinen
Ti 19.05 1730 Norrvalla FF - Sisu Valkoinen 10 - 0       356874Norrvalla konstgräsPöytäkirja ET: Oskar Lemberg AET: Ann-Christin Back AET: Philip Miemois
Ti 19.05 1800 IK Punainen - VPS-j P04 2 - 4       356872Laidun 2Pöytäkirja ET: Tommi Rahkola AET: Jaakko Uusitalo AET: Oskari Lehtimäki
Ti 19.05 1830 VIFK Vit - SJK-juniorit musta 0 - 12       356875Isolahti BPöytäkirja ET: Rasmus Aspholm AET: Vesa Toivola AET: Jolanda Närhi
Ma 25.05 1700 FC Kiisto Musta - Norrvalla FF 12 - 0       356876Isolahti APöytäkirja ET: Navid Hamedi AET: Henna Matintupa AET: Andree Eriksson
Ma 25.05 1830 VPS-j P04 - SJK-juniorit musta 1 - 7       356879Isolahti APöytäkirja ET: Andree Eriksson AET: Elmedin Bajic AET: Henna Matintupa
Ti 26.05 1800 IK Punainen - KJV 3 - 0       356877Laidun 2Pöytäkirja ET: Joel Kankaanpää AET: Ossi Keisala AET: Tommi Rahkola
Ti 26.05 1900 Sisu Valkoinen - VIFK Vit 1 - 4       356878KetturämäkköPöytäkirja ET: Teemu Kakkuri AET: Juhani Nieminen AET: Teemu Luomala
Ma 01.06 1830 VIFK Vit - FC Kiisto Musta 0 - 9       356882SorsantiePöytäkirja ET: Gilbert Kabingwa AET: Emmanuel Albino AET: Karzan Jawanmiri
Ma 01.06 1900 KJV - VPS-j P04 3 - 2       356880Keskuskenttä, KortesjärviPöytäkirja ET: Hermanni Sankelo
Ti 02.06 1730 SJK-juniorit musta - Sisu Valkoinen 28 - 0       356883Prunttimäki ulkop.1Pöytäkirja ET: Juuso Saarela AET: Tomi Takala AET: Olli Koivukangas
Ti 02.06 1800 Norrvalla FF - IK Punainen 0 - 4       356881Strandvallen, MaxmoPöytäkirja ET: Oskar Lemberg AET: Elmedin Bajic AET: Nico Renlund
Su 07.06 1800 IK Punainen - VIFK Vit 4 - 3       356885HonkalamäkiPöytäkirja ET: Teemu Rantanen AET: Ossi Keisala AET: Tommi Rahkola
Ma 08.06 1830 VPS-j P04 - Sisu Valkoinen 21 - 0       356887Isolahti BPöytäkirja ET: Arthur Bergkulla AET: Andreas Gref AET: Simon Westerholm
Ma 08.06 1900 KJV - Norrvalla FF 4 - 0       356886Keskuskenttä, KortesjärviPöytäkirja ET: Hermanni Sankelo
Ti 09.06 1900 FC Kiisto Musta - SJK-juniorit musta 0 - 17       356884Isolahti BPöytäkirja ET: Arthur Bergkulla AET: Andreas Gref AET: Vanessa Berg
Ma 15.06 1900 KJV - FC Kiisto Musta 0 - 5       356873Keskuskenttä, KortesjärviPöytäkirja ET: Hermanni Sankelo
Ma 15.06 1900 VPS-j P04 - Norrvalla FF 13 - 2       356891Monitoimiviheriö 11Pöytäkirja ET: Andree Eriksson AET: Vanessa Berg AET: Emmanuel Albino
Ti 16.06 1630 SJK-juniorit musta - IK Punainen 8 - 0       356889Prunttimäki ulkop.2Pöytäkirja ET: Ossi Lallukka AET: Lauri Mäkinen AET: Teemu Kakkuri
Ti 16.06 1900 VIFK Vit - KJV 3 - 2       356888Monitoimiviheriö 11Pöytäkirja ET: Kaafi Mahamed AET: Nuur Hussein AET: Ella Harri
To 18.06 1930 Sisu Valkoinen - FC Kiisto Musta 1 - 0       356890KetturämäkköPöytäkirja ET: Elli-maija Salo AET: Lauri Mäkinen AET: Ilari Kiviluoma
Ma 22.06 1700 FC Kiisto Musta - VPS-j P04 5 - 1 *       356892SorsantieEpäv.PK ET: Johanna Snickars AET: Ruin Ahmadi AET: Nuur Hussein
Ma 22.06 1900 KJV - SJK-juniorit musta 0 - 10       356894Keskuskenttä, KortesjärviPöytäkirja ET: Hermanni Sankelo
Ti 23.06 1800 IK Punainen - Sisu Valkoinen 6 - 0       356893Laidun 2Pöytäkirja ET: Ossi Keisala AET: Teemu Rantanen AET: Tommi Rahkola
Ti 23.06 1900 Norrvalla FF - VIFK Vit 1 - 7       356895Strandvallen, MaxmoPöytäkirja ET: Oskar Lemberg AET: Niko Jokinen AET: Joni Riihimäki

 

* merkittyjen otteluiden tulos odottaa piirin vahvistusta!

* merkittyjen otteluiden tulos odottaa piirin vahvistusta!